Jak umówić się na wizytę w salonie fryzjerskim dla dzieci?

Umów się na wizytę w salonie fryzjerskim dla dzieci

Umów się na wizytę w salonie fryzjerskim dla dzieci

Kiedy Twoje dziecko po raz pierwszy poddaje się strzyżeniu, może to być trochę nerwowe. Po tym wszystkim, prawdopodobnie pamiętasz swoją pierwszą fryzurę jako dziecko i jak przerażające było to doświadczenie. Nawet jeśli w dzisiejszych czasach strzyżenie jest szybkie i łatwe, to dla dzieci nadal jest to stresujące doświadczenie. Dlatego też, gdy po raz pierwszy obcinasz dziecku włosy, koniecznie wybierz się do salonu fryzjerskiego przyjaznego dzieciom. Na szczęście większość lokalnych salonów fryzjerskich wyszła naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych klientów. Wiele salonów oferuje specjalne usługi skierowane do dzieci lub dorosłych, którzy boją się obcinania włosów. Niektóre z nich oferują nawet usługi przeznaczone tylko dla dzieci, z postaciami z ich ulubionych programów! Niezależnie od tego jaki salon wybierzesz, poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak umówić się na wizytę w salonie fryzjerskim dla dzieci.

Znajdź salon fryzjerski blisko siebie

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić szukając salonu fryzjerskiego jest znalezienie salonu w pobliżu Ciebie. Nie chcesz przecież musieć podróżować zbyt daleko z dzieckiem, zwłaszcza jeśli jest ono zbyt małe, by samodzielnie poruszać się komunikacją miejską. Powinieneś również sprawdzić online, aby zobaczyć, czy są oferowane jakieś specjalne usługi.

Jeśli masz małe dziecko i umawiasz się na wizytę ze zbyt dużym wyprzedzeniem, może ono być zaniepokojone tym spotkaniem. Spróbuj zarezerwować wizytę na kilka dni przed tym, jak będzie ona faktycznie potrzebna. Dzięki temu Twoje dziecko będzie miało wystarczająco dużo czasu, aby przyzwyczaić się do tego pomysłu, a jednocześnie nie będzie się zbytnio niepokoić.

Jak przygotować dziecko do wizyty u fryzjera?

Zanim umówisz się na wizytę w salonie fryzjerskim dla dzieci, upewnij się, że Twoje dziecko jest gotowe na obcięcie włosów. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy Twoje dziecko czuje się gotowe na strzyżenie, jest zapytanie go o to. Niektóre dzieci mogą być gotowe już w wieku 2 lat, inne dopiero w wieku 6 lub 7 lat.

Kiedy już zdecydujesz, że Twoje dziecko jest gotowe na obcięcie włosów, powinieneś przygotować je do wizyty. Możesz to zrobić wyjaśniając, co będzie się działo w salonie i zapewniając je, że nic złego nie stanie się podczas wizyty. Możesz również spróbować odwrócić uwagę dziecka zabawkami, książkami lub innymi zajęciami przed wizytą.

Salon fryzjerski dla dzieci miejscem, gdzie każdy czuje się komfortowo

Większość salonów fryzjerskich jest w dzisiejszych czasach przyjazna dzieciom, ale nadal powinieneś zrobić trochę badań, aby znaleźć salon, który jest dostosowany do potrzeb Twojego dziecka. Powinieneś szukać salonu fryzjerskiego, który ma następujące cechy:

  • Inwazyjna atmosfera, która wita dzieci - Salon fryzjerski, który wita dzieci sprawi, że Twoje dziecko będzie czuło się bardziej komfortowo.
  • Różnorodność usług - Salony fryzjerskie mogą oferować różne usługi, w tym strzyżenie, farbowanie, trwałą ondulację, woskowanie i manicure. Upewnij się, że znajdziesz salon, który oferuje usługi, których potrzebuje Twoje dziecko.
  • Godziny, które pasują do harmonogramu Twojego dziecka - Nie chcesz chyba, żebyś musiał przełożyć wizytę u dziecka, bo nie mogłeś znaleźć godziny, która odpowiadałaby Wam obu.
  • Przystępność - Salony fryzjerskie mogą pobierać inne opłaty za strzyżenie dzieci niż za strzyżenie dorosłych.
  • Doświadczony i renomowany personel - Warto upewnić się, że personel salonu fryzjerskiego ma doświadczenie. Nie chcesz, aby Twoje dziecko było strzyżone przez kogoś, kto nie ma doświadczenia w pracy z dziećmi.