Jak zaplatać własne włosy - warkocze DIY

Układanie warkocza - Jak to robić

Układanie warkocza

Chcesz nauczyć się zaplatać własne włosy? Nikt nie zna Twoich włosów lepiej niż Ty sama. Jeśli więc szukasz nowej fryzury, która nie będzie wymagała wielu godzin pracy każdego ranka, nauka zaplatania własnych włosów może być dokładnie tym, czego teraz potrzebujesz. Zaplatanie własnych włosów to świetny sposób na dodanie codziennej stylizacji w kilku prostych krokach. Pleciona fryzura może wyglądać na skomplikowaną, ale w rzeczywistości jest dość prosta, gdy się ją opanuje. Gdy już poznasz podstawy, możesz wypróbować wiele różnych wariacji na ten temat. Zaplatanie własnych włosów nie jest tak trudne, jak się wydaje, a gdy już się do tego przyzwyczaisz, możesz to zrobić w kilka minut, a nie godzin. Podążaj za tymi prostymi krokami i naucz się zaplatać własne włosy już dziś!

Krok 1: Rozczesz włosy i przedziel je

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić podczas nauki samodzielnego zaplatania warkoczy, jest rozczesanie włosów. Będziesz miała łatwiej, jeśli Twoje włosy będą gładkie i nie będą się plątać. Po wyszczotkowaniu włosów, musisz je podzielić na części. Przedziałek polega na podzieleniu włosów na dwie części w poziomie. Jeżeli zazwyczaj przedzielasz włosy z boku, spróbuj przedzielić je po środku, by uzyskać inny wygląd. Przedziałek pomaga utrzymać warkocz na miejscu, dzięki czemu fryzura będzie trwać dłużej i będzie wyglądać schludnie. Jeżeli nie wiesz, gdzie przedzielić włosy, eksperymentuj z różnymi miejscami, aż znajdziesz to, które Ci odpowiada.

Krok 2: Zacznij od dołu

Możesz zacząć zaplatać włosy w dowolnym miejscu na głowie. Ale jeśli chcesz stworzyć podstawowy warkocz z trzech pasm, zacznij od dołu. Aby uzyskać czysty, równy warkocz, upewnij się, że jego dolna część znajduje się jak najbliżej nasady włosów. Zacznij od pobrania pasma włosów z miejsca poniżej przedziałka. Możesz wziąć sekcję włosów z karku lub z boków głowy. Następnym krokiem jest skrzyżowanie włosów nad włosami, które aktualnie bierzesz. Następnie weźmiesz kolejną sekcję włosów i skrzyżujesz ją nad pierwszymi dwoma sekcjami.

Krok 3: Dodaj małą sekcję włosów do warkocza

Aby warkocz nie stał się zbyt obszerny, dodaj tylko małą sekcję włosów z każdej strony warkocza. Jeżeli dodasz więcej włosów do warkocza, będzie on znacznie grubszy, a jego wykończenie zajmie więcej czasu. Nie chcesz, aby Twój warkocz był zbyt obszerny, ponieważ trudno będzie zmieścić wszystkie trzy części warkocza w jednej gumce. Jeśli chcesz dodać element dekoracyjny do swojego warkocza, spróbuj włączyć do niego koraliki lub kolorowe nici.

Krok 4: Powtórz czynność dla każdej sekcji

Po wzięciu pierwszego pasma włosów, weźmiesz małe pasmo włosów z sekcji poniżej i skrzyżujesz je nad poprzednimi dwoma kosmykami. Następnie weźmiesz sekcję włosów z kolejnej sekcji w dół i skrzyżujesz ją nad dwoma kosmykami włosów, które właśnie dodałaś do swojego warkocza. Jeśli zaplatasz własne włosy, chcesz, by warkocz był jak najgrubszy. Im więcej włosów dodasz do warkocza, tym będzie on grubszy. Najłatwiejszym sposobem na stworzenie grubszego warkocza jest wzięcie większego fragmentu włosów podczas dodawania każdej nowej sekcji do warkocza. Możesz też dodawać kolejne gumki w trakcie zaplatania włosów.

Krok 5: Zabezpiecz warkocz gumką lub uchwytem do kucyka

Po zakończeniu zaplatania włosów, zabezpiecz warkocz gumką lub uchwytem do kucyka. Możesz też użyć elastycznej gumki do włosów lub gumki do włosów. Gumka lub gumka utrzyma warkocz w całości podczas mycia włosów. Jeżeli Twoje włosy są wystarczająco długie, możesz nawet umyć je w trakcie plecenia. Możesz również zaplatać włosy wieczorem, przed pójściem spać. Pozwoli to ograniczyć ilość czasu, jaką musisz poświęcić rano na pielęgnację włosów.

Najnowsze

Układanie warkocza

Korzyści płynące z cięcia włosów maszynką elektryczną

Czy wiesz, że maszynka elektryczna to najlepszy zestaw do pielęgnacji dla mężczyzn? Dzieje się tak dlatego, że…

Czytaj więcej
Układanie warkocza

Porady i wskazówki dotyczące fryzur dla dziewczynek - jak wybrać odpowiednie cięcie i styl?

Dorastanie to wymagający czas dla każdej młodej dziewczyny. Wszystko zmienia się tak szybko, a Twoja córka moż…

Czytaj więcej
Układanie warkocza

Strzyżenie chłopców na co zwrócić uwagę podczas strzyżenia?

Jeśli chodzi o ich wygląd, nastoletni chłopcy są zazwyczaj dość obojętne; chcą wyglądać dobrze, nie dbając zby…

Czytaj więcej
Układanie warkocza

Porady dotyczące wyboru zabawek edukacyjnych dla dzieci

Jako rodzic może być wyzwaniem, aby znaleźć odpowiednie zabawki dla swojego dziecka. W dobie zabawek cyfrowych…

Czytaj więcej
Układanie warkocza

Podcięcie grzywki w salonie fryzjerskim dla dzieci

Jeśli masz dziecko o gęstych, kręconych włosach, przycinanie grzywki może być wyzwaniem. Większość dzieci nie …

Czytaj więcej