3 skuteczne sposoby na promocję salonu fryzjerskiego dla dzieci

Promocje w salonie fryzjerskim dla dzieci - Co cię czeka

Promocje w salonie fryzjerskim dla dzieci

Każdy właściciel salonu fryzjerskiego, oferujący strzyżenie najmłodszych wie, z jakim wyzwaniem niejednokrotnie trzeba się zmierzyć. Wizyta na fotelu fryzjerskim może być dla części dzieci trudnym przeżyciem, a dla fryzjera nie lada wyzwaniem. Co zatem można zrobić, aby uatrakcyjnić najmłodszym klientom wizytę ? Przedstawiamy 3 pomysły na promocje w salonie fryzjerskim dla dzieci. 

 

1. Zbieranie pieczątek

Dla każdego dziecka wizja nagrody jest motywująca. Elementem, który może pomóc sprawić, aby wizyta w salonie była mniej stresująca może być wprowadzenie karnetów. Każdy karnet (najlepiej z nadrukowaną postacią z bajki) może zawierać miejsce na określoną liczbę pieczątek. Po każdej pozytywnie zakończonej wizycie fryzjer może stawiać pieczątkę, a dziecko, które uzbiera wszystkie będzie mogło wybrać sobie nagrodę. Nagrody nie muszą być bardzo kosztowne. Mogą to być małe maskotki, kolorowanki, książeczki. Koszt nagrody można wliczyć w koszt wszystkich koniecznych wizyt, które trzeba zrealizować, aby ją otrzymać. 

 

2. Nagroda za każde strzyżenie

Alternatywą do zbierania pieczątek może być ofiarowanie nagrody po każdym strzyżeniu. Tak jak wcześniej, nie musi to być kosztowna zabawka, a na przykład balonik, lizak, małe puzzle. Koszty takich nagród nie będą wysokie, a ich wprowadzenie może przynieść bardzo dobry skutek marketingowy i przyciągnąć nowych klientów. 

 

3. Promocja cenowa

Rodziców najmłodszych klientów z pewnością ucieszy najbardziej promocja cenowa. Można zaoferować na przykład 20 % rabatu na usługę pod warunkiem, że zakończy się ona w przeciągu 15 minut. Będzie to stanowiło dla rodzica zachętę do zmotywowania swojego dziecka do bycia grzecznym.